Оцінка корпоративних прав

Оціночна компанія

Експертна оцінка корпоративних прав - це визначення вартості усього підприємства, або певної частини, яка належить засновникові.

В результаті оцінки корпоративних прав визначається реальна цінність компанії і формується висновок про вартість бізнесу або долі в ньому (корпоративних прав, акцій).

Оцінка корпоративних прав проводиться відповідно до норм чинного законодавства України, національних стандартів, та міжнародних стандартів оцінки (МСО).

Оскільки корпоративні права є власністю фізичних або юридичних осіб, то з корпоративними правами здійснюють різноманітні господарські операції: вони можуть бути куплені, продані, передані в заставу банку, подаровані або успадковані згідно із заповітом власника. У ситуаціях, в яких корпоративні права виступають предметом угоди, коли міняється їх власник, важливо розуміти реальну справедливу вартість таких корпоративних прав, щоб угода була вигідною для власника і надалі не підлягала спростуванню однієї з сторін.

У разі виникнення потреби оцінити корпоративні права, в кожному окремому випадку, Замовнику потрібно буде підготувати для Оцінювача певний масив інформації (як бухгалтерської, так і господарської),  обсяг та формат якої  будуть залежати від специфіки діяльності підприємства, складу та структури його активів та зобов’язань.

Оцінка корпоративних прав: терміни виконання і вартість робіт

Щоб зрозуміти, наскільки  трудомісткою по складності та термінам виконання будуть робота з оцінки корпоративних прав, а відповідно, й озвучити базові орієнтири по вартості такої роботи, необхідна наступна інформація від Замовника оцінки:

  • чітко сформульована мета оцінки (судові спори, позасудове врегулювання, застава, купівля-продаж, вихід учасника зі складу товариства, відображення вартості частки в бухгалтерському обліку і т.п.) – визначає обсяг даних, які будуть запитані у Замовника на початковому етапі та дозволяє Оцінювачу змоделювати підходи та методи, що будуть ним застосовані при складанні звіту (приблизно оцінити трудомісткість своєї роботи);
  • фінансова звітність, станом на останню звітну дату (форма 1 та форма 2) – дозволяє скласти загальне уявлення Оцінювача про склад  активів та зобов’язань підприємства, зрозуміти  загальну структуру доходів та витрат підприємства;
  • виписки з балансу, щодо необоротних активів (згідно субрахунків обліку), наявних на балансі підприємства – дозволяє проаналізувати наскільки балансова вартість активів є співставною з їх справедливою вартістю на момент оцінки;

Цей перелік не є вичерпний, в контексті інформації, що необхідна Оцінювачу для  проведення оцінки вартості часток корпоративних прав, проте дозволяє на початковому етапі сформувати загальне враження про підприємство та надати Замовнику базові орієнтири.

В переважній більшості випадків весь «тягар» по підготовчому процесу з надання документів для проведення оцінки  лягає на юристів та бухгалтерів підприємства. Проте, цей процес дозволяє, в багатьох випадках, навести лад з документальною частиною на підприємстві та ідентифікувати, які саме активи реально є в наявності, а які – просто «числяться» на балансі, структурувати активи (поділити на профільні та надлишкові), проаналізувати ефективність (рентабельність) діяльності та отримати рекомендації, щодо оптимізації діяльності підприємства.

Така «інвентаризація» бізнесу буде корисною в першу чергу для самих Власників бізнесу, оскільки дозволить їм подивитися на власний бізнес під іншим кутом, та на підставі цього бачення прийняти певні управлінські рішення (за потреби).

корпоративні права

Оцінка вартості корпоративних прав — складний процес, який потребує спеціальних знань, кваліфікації та досвіду спеціаліста, тому радимо Вам відповідально підійти до вибору оцінювача.

Оціночна компанія «Експерт ІН» має усі необхідні кваліфікаційні документи (в тому числі міжнародні) та значний  досвід в  проведенні таких оцінок, тому ми готові надати послуги з оцінки вартості корпоративних прав (часток) якісно, швидко та за прийнятною ціною.

Чому варто звернутися до нас

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, які будуть проведені в процесі оцінки вашого майна, будуть надані безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Наші фахівці мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми проводимо кілька тисяч оцінок на рік різного майна по всій Україні.

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми в майбутньому. Замовляючи послугу в нас, Ви не витрачатимете свій час на судові розгляди та будете впевненні, що Звіт про оцінку виготовлений у відповідності до законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Щоб оцінити ваше майно, експерти компанії приїдуть в будь-яку точку України.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

У пріоритетах нашої компанії піклуватися про охорону особистих даних клієнтів. Ми укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.