Оцінка корпоративних прав

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Оскільки корпоративні права є власністю фізичних або юридичних осіб, то з корпоративними правами здійснюють різноманітні господарські операції. У ситуаціях, в яких корпоративні права виступають предметом угоди, коли міняється їх власник, важливо розуміти реальну справедливу вартість таких корпоративних прав, щоб угода була вигідною для власника і надалі не підлягала спростуванню однієї зі сторін.

Оцінка корпоративних прав необхідна також при аудиторській перевірці, розгляду бізнесу в якості заставного майна при оформленні та реструктуризації кредиту, при процедурах санації, банкрутства та багатьох інших.

Оціночна компанія "Експерт ІН" пропонує свої професійні послуги в сфері оцінки бізнесу, в тому числі експертній оцінці корпоративних прав, а також частки в статутному капіталі компанії фізичної або юридичної особи при її виході зі складу засновників.

Оцінка корпоративних прав проводиться відповідно до норм чинного законодавства України, національних стандартів, та міжнародних стандартів оцінки (МСО).

Щоб замовити оцінку чи отримати консультацію експерта, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22

Експертна оцінка ринкової вартості корпоративних прав

Оцінка корпоративних прав - це визначення вартості усього підприємства, або певної частини, яка належить засновникові. В результаті оцінки корпоративних прав встановлюється реальна цінність компанії і формується висновок про вартість бізнесу або долі в ньому (корпоративних прав, акцій).

При оцінці корпоративних прав оцінювач повинен виконати оцінку практично всього підприємства, акціонерного товариства, бізнесу, частиною якого є корпоративні права частки, цінні папери.

Оцінка корпоративних прав: терміни виконання і вартість робіт

У разі виникнення потреби оцінити корпоративні права, в кожному окремому випадку, Замовнику потрібно буде підготувати для Оцінювача певний масив інформації (як бухгалтерської, так і господарської),  обсяг та формат якої  будуть залежати від специфіки діяльності підприємства, складу та структури його активів та зобов’язань.

Щоб зрозуміти, наскільки  трудомісткою по складності та термінам виконання будуть робота з оцінки корпоративних прав, а відповідно, й озвучити базові орієнтири по вартості такої роботи, необхідна наступна інформація від Замовника оцінки:

  • чітко сформульована мета оцінки (судові спори, позасудове врегулювання, застава, купівля-продаж, вихід учасника зі складу товариства, відображення вартості частки в бухгалтерському обліку і т.п.) – визначає обсяг даних, які будуть запитані у Замовника на початковому етапі та дозволяє Оцінювачу змоделювати підходи та методи, що будуть ним застосовані при складанні звіту (приблизно оцінити трудомісткість своєї роботи);
  • фінансова звітність, станом на останню звітну дату (форма 1 та форма 2) – дозволяє скласти загальне уявлення Оцінювача про склад  активів та зобов’язань підприємства, зрозуміти  загальну структуру доходів та витрат підприємства;
  • виписки з балансу, щодо необоротних активів (згідно субрахунків обліку), наявних на балансі підприємства – дозволяє проаналізувати наскільки балансова вартість активів є співставною з їх справедливою вартістю на момент оцінки.

Цей перелік не є вичерпний, в контексті інформації, що необхідна Оцінювачу для  проведення оцінки вартості часток корпоративних прав, але він дозволяє на початковому етапі сформувати загальне враження про підприємство та надати Замовнику базові орієнтири.

В переважній більшості випадків, весь «тягар» з підготовчого процесу надання документів для проведення оцінки лягає на юристів та бухгалтерів підприємства. Проте, цей процес дозволяє навести порядок з документальною частиною на підприємстві та ідентифікувати які саме активи реально є в наявності, а які – просто «числяться» на балансі, структурувати активи (поділити на профільні та надлишкові), проаналізувати ефективність (рентабельність) діяльності та отримати рекомендації щодо оптимізації діяльності підприємства.

Така «інвентаризація» бізнесу буде корисною в першу чергу для самих Власників бізнесу, оскільки дозволить їм подивитися на власний бізнес під іншим кутом та на підставі цього бачення (за потреби) прийняти певні управлінські рішення.

Замовити оцінку корпоративних прав

Оцінка вартості корпоративних прав — складний процес, який потребує кваліфікації, досвіду та спеціальних знань спеціаліста, що вміщають в себе роботу з бухгалтерською звітністю та аналітикою структури бізнесу підприємства, аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості, аналіз бізнес-плану, прогноз і т.п.

Оціночна компанія «Експерт ІН» має значний  досвід в  проведенні таких оцінок. У нас працюють професійні експерти, фаховість яких підтверджена всіма необхідними кваліфікаційними документами (в тому числі міжнародними), тому ми готові надати послуги з оцінки вартості корпоративних прав (часток) якісно, швидко та за прийнятною ціною.

Щоб отримати більше інформації, а також замовити оцінку корпоративних прав телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22

Чому варто звернутися до нас

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, які будуть проведені в процесі оцінки вашого майна, будуть надані безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Наші фахівці мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми проводимо кілька тисяч оцінок на рік різного майна по всій Україні.

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми в майбутньому. Замовляючи послугу в нас, Ви не витрачатимете свій час на судові розгляди та будете впевненні, що Звіт про оцінку виготовлений у відповідності до законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб Ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Наша компанія має структурні підрозділи у всіх обласних центрах України, тому Ви можете розраховувати на наші послуги не залежно від того, де знаходитесь.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

У пріоритетах нашої компанії піклуватися про охорону особистих даних клієнтів. Ми укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.