Оцінка заставного майна

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

тел.: +38 (067) 232 20 22

Оцінка майна для надання в заставу банку

Заставне забезпечення - це надане позичальником майно, яке використовується в якості гарантії виконання умов укладеної з кредитором угоди. Зазвичай мова йде про нерухомість, транспортні засоби, техніку, ювелірні вироби або інші форми власності, які офіційно належать заставодавцю.

При операціях з видачі кредиту під заставу майна, кредитор (банк) прагне максимально знизити ризики втрати грошей. Якщо позичальник не може розплатитися за боргами, банк зацікавлений реалізувати предмет застави. А це можна зробити тільки з ліквідним майном, тобто тим, яке користується попитом на ринку і легко знаходить своїх покупців.

З метою визначення ліквідності, а також конкретної вартості об'єкта на поточний момент часу проводиться його оцінка. Незалежна оцінка майна - це професійний вид діяльності, який регулюється законодавством України. Саме та сума, в яку і був оцінений об'єкт, повинна стати кредитною сумою, яку банк зможе видати позичальникові.

Не тільки банк зацікавлений в оцінці. Позичальник заздалегідь може зорієнтуватися в сумі кредиту, який схвалить банк. А в разі оформлення іпотеки ще й визначити, наскільки адекватну ціну запитує за житло продавець.

Оціночна компанія «ЕКСПЕРТ ІН» надає послугу з оцінки заставного майна для банківських установ. Ми маємо усі необхідні сертифікати і ліцензії для здійснення оціночної діяльності. У нас є великий досвід роботи з банківськими установами і ми добре знайомі зі стандартами процедури та вимогами фінансових закладів.

Щоб замовити послугу з експертної (незалежної) оцінки заставного майна, звертайтесь до нас за телефоном +38 (067) 232-20-22 або відправляйте лист на нашу електронну пошту central@expert-in.com.ua

Визначення ринкової вартості майна для застави

Пріоритетне право на визначення ціни майна належить ринковій вартості, якщо в договорі не вказано інший вид вартості. Для банку при прийнятті рішення про видачу кредиту клієнту цікава ще й ліквідаційна вартість. Він схвалює кредит на суму, що не перевищує будь-яку з оціночних вартостей.

Ринкова вартість - ціна, за якою продавець згоден продати об'єкт, а покупець його купити. При цьому ніхто не чинить тиск на сторони угоди, всі учасники отримали необхідну інформацію, і на ціну не впливають ніякі надзвичайні обставини. Якщо якесь з перерахованих умов не виконується, то ціна не буде вважатися ринковою.

Ліквідаційна вартість - ціна, за якою об'єкт нерухомості може бути проданий на ринку в короткі терміни. На відміну від ринкової вартості тут враховуються надзвичайні обставини, під впливом яких продавець змушений продати об'єкт.

Етапи проведення оцінки майна

Перед початком роботи експерт уважно вивчає весь наданий позичальником пакет документів, а також саму заставу. Як свідчить практика, в основному, предметом застави стає житлова нерухомість. Законом встановлено, що оцінювач може вибирати підходи і методи оцінки нерухомості. При визначенні ринкової вартості житлового об'єкта в основному використовують порівняльний (ринковий) підхід. Етапи його застосування:

  1. Виїзд оцінювача на об'єкт. Візуальне вивчення технічних характеристик будинку і квартири, її стану, місця розташування об'єкта оцінки. Порівняння побаченого з документами (технічний і кадастровий паспорти, поверховий план, експлікація). Проведення фотозйомки. Виявлення дефектів, слідів перепланування.
  2. Аналіз ринку нерухомості в тому сегменті, де знаходиться оцінювана квартира (наприклад, ринок житлової нерухомості Києва). Виявлення тенденцій зміни цін, вивчення стану попиту і пропозиції, прогнозів експертів.
  3. Вибір об'єктів-аналогів, за якими відомі ціни угод купівлі-продажу і які максимально схожі на оцінюваний об'єкт за винятком декількох параметрів. На всі об'єкти повинні бути посилання (карта місцезнаходження, оголошення про продаж на дошках оголошень, контакти продавця).
  4. Виявлення всіх характеристик, за якими оцінювана квартира відрізняється від аналогів. Вибирають тільки ті параметри, які впливають на ціну.
  5. Проведення коригування ціни продажу об'єктів-аналогів відповідно до виявлених відмінностей з оцінюваною квартирою.
  6. Узгодження результатів розрахунку і виведення підсумкової величини вартості. Оформлення звіту про оцінку.

Список документів для оцінки заставного майна

документи
  • Паспорт фізичної особи.
  • Документи, що підтверджують право власності або володіння майна: свідоцтво про право власності, договори купівлі-продажу, дарування, державні акти, рішення суду, виписки і т. д.
  • Довідка про відсутність обтяження, якщо об'єктом застави є нерухомість.

Що отримує замовник оцінки

Після завершення всіх процедур незалежний експерт-оцінювач складає звіт про оцінку відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Документ надається в паперовому та / або в електронному вигляді.

Висновки, викладаються у Звіті, зроблені оцінювачем із застосуванням методик оцінки, які прийняті в національній та світовій практиці з урахуванням передумов, припущень, обмежень та застережень викладених в Звіті, та на підставі:

  • натурного обстеження об’єкту оцінки;
  • неупередженого вивчення документації, яка була надана Замовником;
  • проведення маркетингу ринку подібного майна;
  • досвіду й професійних знаннях оцінювача.

Варто зазначити, що Звіт про оцінку є незалежним судженням Суб'єкта оціночної діяльності. При тому, оцінка проводиться відповідно до професійних стандартів, а рівень кваліфікації залучених до роботи фахівців відповідає складності і особливостям оцінки.

У Додатку до звіту міститься копія сертифікату суб’єкта оціночної діяльності, копія кваліфікаційного свідоцтва оцінювача, свідоцтво про акредитацію в банку (при необхідності).

Звіт є підтвердженням реальної вартості застави. Дані експертної оцінки є рекомендованими для здійснення угод з об'єктом протягом 1 року з дати підписання звіту.

Замовити оцінку майна для застави в банку

Оцінка майна - процедура, яка є обов’язковою, якщо майно передається в заставу банку. Причому, вигода від неї очевидна і для кредитних організацій, і для самого позичальника, адже допоможе краще орієнтуватися на ринку нерухомості не тільки позичальникам, але і звичайним продавцям і покупцям нерухомості.

При отриманні кредиту, незалежна оцінка заставного майна створює міцну і справедливу юридичну основу для подальшої взаємодії кредитора і позичальника. Щоб отримати консультацію експерта та замовити оцінку майна для застави звертайтеся в оціночну компанію «ЕКСПЕРТ ІН» за телефоном +38 (067) 232-20-22