Експертна оцінка збитків

при затопленні чи пожежі квартири та іншої нерухомості

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Компенсація за завдані збитки

В українському законодавстві закріплено право потерпілої особи вимагати компенсації за нанесення шкоди його майну. Компенсація виплачується незалежно від того, навмисно було завдано збитків, чи з необережності.

Важливо зазначити, що відшкодування збитків в судовому порядку можливе лише після документального підтвердження самого факту збитків (акт складеним ЖЕКом, ОСББ, іншою керуючою компанією) та визначення розміру завданої шкоди шляхом проведення експертної (незалежної) оцінки сертифікованим оцінювачем. Тобто, незалежний експерт-оцінювач визначає лише суму завданої шкоди, а не встановлює факт пошкодження майна.

Оцінка збитків є однією з послуг, яку надає компанія "Експерт ІН". Наші фахівці точно визначать розмір нанесеної Вашому майну шкоди, застосовуючи спеціальні оцінні методи та відповідні програми. При цьому враховуються як прямі, так і непрямі збитки, а також фактори, що впливають на вартість майна.

Оцінка збитків дає Вам право вимагати грошове відшкодування за отримані збитки, можливість звернутися з позовною заявою до суду, уникнути заниження розміру заподіяної шкоди, і є дієвим інструментом для вирішення суперечок на Вашу користь.

Щоб замовити експертну (незалежну) оцінку збитків чи отримати консультацію експерта - телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22.

Дивіться також:

Оцінка збитків при затопленні квартири та іншої нерухомості

Затоплення - найпоширеніший випадок завдання матеріальної шкоди нерухомому майну. Причиною затоплень досить часто стають несправні водопроводи (може розглядатися як страховий випадок) або недбалість сусідів.

Поряд із встановленням винуватців затоплення, які повинні компенсувати матеріальні шкоду, потрібно визначити точну суму компенсації, яка б покрила усі потенційні витрати на проведення ремонту та заміну зіпсованих речей.

Незалежна оцінка може бути потрібна для врегулювання суперечок до моменту судової тяганини, та є необхідною при розгляді справи у суді (якщо домовитися із винуватцем затоплення по доброму не виходить). Винуватець затоплення повинен розуміти, що у випадку звернення до суду, в кінцевому результаті крім суми відшкодування самого збитку, йому доведеться оплачувати всі судові витрати і послуги оцінювача.

Оцінка збитків при затопленні потрібна у таких випадках:

 • Житлову або комерційну нерухомість затопили сусіди або фірми, розташовані поверхом вище.
 • Протік дах, розірвало трубопровід або порушилась герметичність стіни.
 • Ви є винуватцем затоплення, проте потерпіла сторона вимагає з Вас істотно завищені суми для компенсації збитків.
 • Необхідна зустрічна експертиза для захисту Вашої позиції в суді.

Порядок дій при затопленні квартири

 1. В першу чергу необхідно вимкнути електрику в приміщенні.
 2. З'ясувати причину затоплення і, якщо є можливість, усунути її. Тому потрібно зв’язатися з сусідами і розповісти їм про дану ситуацію. Можливо вони не мають відношення до затоплення, а її причиною є поломка інженерних комунікацій.
 3. Провести фото і відеофіксацію результатів залиття.
 4. Викликати державну або приватну аварійну службу - ЖЕК, КК, ОСББ, тощо.
 5. Скласти акт про затоплення.
 6. Звернутись до винуватця за компенсацією. У разі його відмови відшкодовувати збитки, потрібно найняти адвоката і готувати скаргу до суду.
 7. Викликати незалежного оцінювача, щоб встановити розмір завданих збитків і отримати експертний висновок, який має достатню правову вагу для підтвердження Ваших вимог в судовому порядку.

Складення акту про залиття приміщення

При заповненні акту про причини і наслідки залиття фіксується факт псування приміщення (житлової чи комерційної нерухомості). Акт потрібно складати навіть, якщо співробітники житлово-експлуатаційної організації пропонують обмежитися лише оглядом приміщення, або винуватець не відмовляється відшкодовувати збиток. Через певний час ситуація може змінитися, приміром винні почнуть заперечувати необхідність компенсації завданої шкоди, а без акту ви не зможете щось довести чи подати позов. Акт складають одразу після затоплення житла, при тому потрібно врахувати, що повністю всі наслідки можуть проявитися через декілька днів.

Форма акту допускається довільна, проте повинна бути вказана така інформація:

 • місце і час події;
 • прізвище та посади присутніх осіб;
 • опис завданих ушкоджень житлу і майну;
 • ймовірні причини затоплення.

Акт про затоплення приміщення (в 3-х примірниках) підписується всіма учасниками процедури і завіряється печаткою експлуатаційної служби. Постраждалій стороні надається один примірник, другий – винуватцю затоплення, ще один залишається в житловій організації. У випадку заперечення винного своєї причетності або відмови ставити підпис, це потрібно вказати внизу акту, вище підписів інших осіб.

Якщо через певний час з’являться новоутворені ушкодження, виклик експлуатаційної компанії здійснюється повторно із складенням додаткового акту.

Від чого залежить розмір збитку при затопленні

Проводячи оцінку, експерт обов’язково враховує всі фактори, які мають вплив на розмір нанесеного збитку. Оцінка збитків, завданих нерухомому майну внаслідок затоплення складає суму завданої шкоди з врахуванням:

 • затопленої площі;
 • терміну, який пройшов після здійснення останнього ремонту («терміну життя» ремонту);
 • вартості та якості оздоблювальних матеріалів затопленого житла;
 • поточної вартості будівельних матеріалів і ремонтних робіт.

Документи, необхідні для оцінки збитків після затоплення:

 • Правовстановлюючі документи на нерухомість.
 • Техпаспорт на нерухоме майно.
 • Акт про затоплення (складений представниками ЖЕКу, ОСББ, КК).
 • Квитанції, чеки, договори придбання на пошкоджені речі (за наявності).
 • Копії паспорта та ІПН для фізичних осіб-власників майна.

Скільки коштує незалежна оцінка нерухомості після затоплення

Вартість експертної оцінки збитків після затоплення нерухомості залежить від обсягу збитків, площі постраждалого приміщення та місцезнаходження об'єкта нерухомості.

Зазначимо, що експертна оцінка збитків внаслідок затоплення повинна бути оплачена на підставі договору про проведення такої оцінки. В інтересах Клієнта зберігати квитанцію про оплату послуг оцінки (в результаті судового розгляду на користь постраждалого, адже вартість оплаченої ним експертизи (послуг з оцінки) повинна бути компенсована винуватцем затоплення в повному обсязі).

Щоб замовити експертну оцінку збитків чи отримати консультацію фахівця, телефонуйте за номером: +38 (067) 232-20-22

оценка пожара

Оцінка збитків квартири та іншої нерухомості після пожежі

Пожежа - це неконтрольоване горіння вогню, що поширюється в просторі та створює загрозу життю і здоров'ю людей, спричиняє значні матеріальні втрати. Причиною загоряння часто стають пошкодження комунікацій чи злочинна недбалість.

Експертна оцінка збитку при пожежі потрібна для встановлення величини шкоди, яку було завдано нерухомості та майну, що в ній знаходиться. Джерелом компенсації отриманої шкоди може бути винуватець пожежі (фізична чи юридична особа), або страхова компанія. Якщо збиток завдано комерційній нерухомості, експерт також встановлює величину втраченого прибутку, яка спричинена неможливістю діяльності торгової будівлі, виробничого приміщення, пошкодження партії товару.

В залежності від причини пожежі, існують такі цілі проведення оцінки:

 • для судових позовів (для доведення підпалу, злочинної недбалості тощо);
 • для покриття збитків страховими компаніям та ін.

Отже, компенсувати збитки при цих умовах повинна страхова компанія або встановлений винуватець (фізична або юридична особа).

Компанія «Експерт ІН» проводить такі види оціночних робіт:

 • Оцінка збитків після пожежі в квартирі;
 • Оцінка збитків після пожежі в житловому будинку;
 • Оцінка збитків після пожежі в комерційній нерухомості.

Для того, щоб експертна оцінка нанесених збитків внаслідок пожежі була максимально об’єктивною, потрібно якнайшвидше після інцеденту звернутися в оціночну компанію.

Документи, необхідні для оцінки збитку після пожежі:

 • Документ на нерухомість, який засвідчує право власності / користування.
 • Технічний паспорт на нерухоме майно.
 • Акт ЖЕКу /дефектна відомість від експлуатаційної служби.
 • Документи про пожежу, складені пожежної службою.
 • Паспорт та ідентифікаційний код для фізичних осіб – власників майна.
 • Установчі документи для юридичних осіб – власників майна

Замовити оцінку збитків від наслідків пожежі чи затоплення

Оцінка збитків внаслідок залиття / затоплення або пожежі вимагає достатньої компетенції в процесах оцінки та глибоких знань в галузі будівництва.

Фахівці нашої компанії – експерти, кошторисники та технічні інвентаризатори мають глибокий рівень знань та великий досвід у проведенні комплексних експертиз при визначення розміру збитків.

Щоб замовити експертну оцінку збитків чи отримати фахову консультацію - телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22

Чому варто звернутися до нас:

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, які будуть проведені в процесі оцінки вашого майна, будуть надані безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Фахівці компанії "Експерт ІН" мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми щорічно проводимо кілька тисяч оцінок різного майна по всій Україні.

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми під час розгляду Вашої справи в суді. Замовляючи послугу в нас, Ви можете будете впевненні, що Звіт виготовлений у відповідності до норм чинного законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Наша компанія має структурні підрозділи в усіх обласних центрах України.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

Ми піклуємося про охорону особистих даних клієнтів, тому укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.