Оціночна компанія

Експертна оцінка
завданих збитків
при затопленні, пожежі, ДТП

Збиток – це шкода, завдана рухомому або нерухомому майну суб'єкта навмисною чи ненавмисною діяльністю іншого суб'єкта. Збитком вважається непередбачені витрати особи, право якої порушено.Окремим видом є збиток, завданий застрахованому майну стихійним лихом, природніми катаклізмами чи іншими обставинами непереборної дії. При отриманні збитку потрібно вжити відповідних заходів для максимально повної компенсації своїх витрат, домогтися якої допоможе експертна оцінка матеріальної шкоди.

Оцінка завданих збитків потрібна не лише, у випадках, коли ви постраждали внаслідок дій інших осіб. Трапляються ситуації, коли ви самі завдали збитків і постраждала особа хоче домовитися без розгляду справи у суді, проте сума компенсації, яку вона вимагає, видається значно завищеною.

Оцінка збитку при затопленні квартири та іншої нерухомості

Затоплення – один з найпоширеніших випадків завдання матеріальної шкоди майну. Причиною потопів досить часто стають несправні водопроводи (може розглядатися як страховий випадок) або недбалість сусідів. Поряд із встановленням винуватців затоплення, які повинні компенсувати матеріальні шкоду, потрібно визначити точну суму компенсації, яка б покрила усі потенційні витрати на проведення ремонту та заміну зіпсованих речей. При цьому незалежна оцінка необхідна для врегулювання суперечок до моменту судової тяганини або відшкодування збитку при розгляді справи у суді.

Оцінка збитків при затопленні потрібна у таких випадках:

 • Житлову або комерційну нерухомість затопили сусіди або фірми, розташовані поверхом вище.
 • Протік дах, розірвало трубопровід, або порушилась герметичність стіни.
 • Ви є винуватцем затоплення, проте потерпіла сторона вимагає з вас істотно завищені суми для компенсації збитків.
 • Необхідна зустрічна експертиза для захисту вашої позиції в суді.

Порядок дій при затопленні квартири

Виклик оцінювача – важливий крок, проте для отримання повного відшкодування збитків потрібно додержуватися наступного алгоритму дій:

 1. В першу чергу необхідно вимкнути електрику в приміщенні.
 2. Вияснити причину затоплення і, якщо є можливість, усунути її. Тому потрібно зв’язатися з сусідами і розповісти їм про дану ситуацію. Можливо вони не мають відношення до затоплення, а її причиною є поломка інженерних комунікацій.
 3. Провести фото і відеофіксацію результатів залиття.
 4. Викликати державну або приватну аварійну службу ЖЕКу (КК, ОСББ тощо).
 5. Складення акту про затоплення, в якому повинна міститися така інформація:
 • місце і час події;
 • опис завданих ушкоджень житлу і майну;
 • ймовірні причини протікання;
 • прізвище та посади присутніх осіб.

Акт про затоплення квартири підписується учасниками процедури і завіряється печаткою КК. Постраждалій стороні надається один примірник. Якщо через певний час з’являться новоутворені ушкодження, виклик експлуатуючої компанії здійснюється повторно із складенням додаткового акту.

 1. Викликати незалежного оцінювача щоб встановити розмір завданих збитків, який можна пред’явити винуватцю затоплення і отримати експертний висновок, який має достатню правову вагу для підтвердження ваших вимог в судовому порядку.
 2. Звернутись до винуватця за компенсацією. У разі його відмови відшкодовувати збитки, потрібно звертатися до суду.

Від чого залежить розмір збитку від затоплення

Проводячи оцінку, експерт обов’язково враховує всі фактори, які мають вплив на розмір нанесеного збитку. Оцінка ремонту квартири після затоплення складає суму завданої шкоди з врахуванням:

 • затопленої площі;
 • міри затоплення і кількості речей, які потребують часткового або повного відновлення;
 • вартості пошкодженого майна;
 • терміну, який пройшов після здійснення останнього ремонту;
 • вартості проведення попереднього ремонту;
 • поточна вартість будівельних матеріалів і ремонтних робіт

Документи, необхідні для оцінки збитків після затоплення:

 • Правовстановлюючі документи на нерухомість.
 • Техпаспорт, виданий в Бюро Технічної Інвентаризації.
 • Акт про затоплення.
 • Квитанції, чеки, договори на пошкоджені речі (за наявності).
 • Копії свідоцтва про реєстрацію для юридичних очіб і копії паспорта та ІПН для фізичних осіб.

Скільки коштує незалежна оцінка нерухомості після затоплення

Вартість експертної оцінки після затоплення квартири залежить від місцезнаходження об'єкта, площі приміщення і обсягу пошкоджень. Окремо встановлюється факт і розмір збитків пошкодженому майну.

Зазначимо, що експертна незалежна оцінка після затоплення відноситься до витрат, тому потрібно включити її у вартість відшкодованих збитків, які повинен компенсувати винуватець затоплення.

Оцінка збитку при пожежі

Пожежа - це неконтрольоване горіння вогню, що поширюється в просторі та створює загрозу життю і здоров'ю людей, спричиняє значні матеріальні втрати. Причиною загоряння часто стають пошкодження комунікацій чи злочинна недбалість. Експертна оцінка збитку при пожежі потрібна для встановлення величини шкоди, яку було завдано нерухомості та майну, що в ній знаходиться. Джерелом компенсації отриманої шкоди може бути винуватець пожежі (фізична чи юридична особа) або страхова компанія. Якщо збиток завдано комерційній нерухомості, експерт також встановлює величину втраченого прибутку, яка спричинена неможливістю діяльності торгової будівлі, виробничого приміщення, пошкодження партії товару.

В залежності від причини пожежі, існують такі цілі проведення оцінки:

 • для судових позовів (для доведення підпалу, злочинної недбалості тощо);
 • для покриття збитків страховими компаніям та ін..

Отже, компенсувати збитки при цих умовах повинна страхова компанія або встановлений винуватець (фізична або юридична особа).

Компанія «Експерт ІН» проводить такі види оціночних робіт:

 • Оцінка збитків після пожежі в квартирі;
 • Оцінка збитків після пожежі в житловому будинку;
 • Оцінка збитків після пожежі в комерційній нерухомості.
оцінка пожежі

Для того, щоб експертна оцінка нанесених збитків внаслідок пожежі була максимально об’єктивною, потрібно якнайшвидше після інцеденту звернутися в оціночну компанію.

Документи, необхідні для оцінки збитку після пожежі:

 • Документ на нерухомість, який засвідчує право власності.
 • Технічний паспорт БТІ.
 • Акт ЖЕКу.
 • Дефектна відомість від експлуатаційної служби.
 • Документи про пожежу, видані протипожежної службою.
 • Паспорт та ідентифікаційний код для фізичних осіб.
 • Свідоцтво про реєстрацію для юридичних осіб .

Оцінка збитків внаслідок залиття / затоплення або пожежі вимагає достатньої компетенції в процесах оцінки і глибоких знань в будівництві.

Оцінка збитку авто при ДТП

Оцінка авто при дорожньо-транспортній пригоді потрібна для того, аби визначити суму завданої шкоди. Цей процес проводять не лише для оцінки матеріального збитку, але й для перевірки розміру компенсації, який вимагає потерпіла сторона і його оскарження в страховій компанії чи в суді. В більшості випадків оцінка збитку при ДТП проводить страхова компанія. Проте, не завжди ця оцінка буває коректною. Тому для встановлення реальної вартості отриманої шкоди варто звернутися за незалежною оцінкою. Висновок альтернативної експертизи може суттєво відрізнятися і страхова компанія буде зобов'язана прийняти її результати та надати встановлену компенсацію.

Незалежна оцінка також потрібна, якщо ситуація не є страховим випадком, вказаним у страховому договорі. При цьому відшкодовувати збиток має винна особа (фізична або юридична).

оцінка збитків ДТП

Для проведення оцінки збитків при ДТП потрібно надати наступні документи:

 • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
 • Паспорт власника. У випадку смерті власника необхідні: свідоцтво про смерть, документ, який підтверджує зв'язок між померлим на спадкоємцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, рішення суду тощо), паспорт спадкоємця.
 • Фотографії транспортного засобу (якщо надати ТЗ для огляду не можливо).

Після домовленості з оціночною компанією, для проведення експертизи потрібно запросити всі зацікавлені сторони: страхову компанію, іншого учасника ДТП, а також представника ДАІ (для надійності). Запрошення бажано провести методом, який можна буде підтвердити (приміром телеграмою), адже важливий факт запрошення (запрошені можуть не з’явитися).

Оцінка збитку після ДТП проводиться після огляду, шляхом встановлення вартості ремонтних робіт, запчастин і, у випадку неможливості відновлення авто - втрати товарної вартості. До суми збитку додають і вартість послуги оцінювача, а також інші витрати, такі як виклик евакуатора.

Варто сказати, що компенсації підлягає саме сума збитку, а не сума, витрачена на ремонт. Це означає, що отримання компенсації не залежить від факту проведення ремонтних робіт.

Оцінка збитків, завданих транспортному засобу при ДТП, проводиться нашою компанією якісно, в обумовлені терміни, із дотриманням норм чинного законодавства України і приймається всіма судами та іншими державними та приватними установами України.

Чому варто звернутися до нас:

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, які будуть проведені в процесі оцінки вашого майна, будуть надані безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Фахівці компанії "Експерт ІН" мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми щорічно проводимо кілька тисяч оцінок різного майна по всій Україні.

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми під час розгляду Вашої справи в суді. Замовляючи послугу в нас, Ви можете будете впевненні, що Звіт виготовлений у відповідності до норм чинного законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Щоб провести оцінку завданих збитків вашому майну, експерти компанії приїдуть в будь-який обласний центр України.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

У пріоритетах нашої компанії піклуватися про охорону особистих даних клієнтів. Ми укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.