Оцінка для цілей оподаткування
(для нотаріуса)

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Незалежна експертна оцінка для цілей оподаткування або для нотаріуса - це процес визначення вартості майна для сплати податків фізичними особами, що проводиться виключно для укладення цивільно-правових угод та інших нотаріальних оформлень.

Оцінка для цілей оподаткування хоч і не є окремим напрямком в оціночної діяльності, але за своїм призначенням прив'язана до окремих типів операцій з майном. Оцінка для нотаріуса застосовується в основному до майна фізичних осіб-резидентів, а також нерезидентів України, в тому випадку, коли вони є учасниками угод з цінними паперами, рухомим або нерухомим майном. Отримана в результаті ринкова вартість майна є основою при розрахунку державного мита, суми податків або зборів, інших платежів до бюджетів різних рівнів.

Оцінка для оподаткування необхідна в наступних випадках

 • продаж та дарування нерухомості і землі;
 • укладання угод з рухомим майном (найчастіше оцінку замовляють для купівлі-продажу автомобілів);
 • вступ до права спадщини майна, а також немайнових прав (наприклад, патенту на винахід або іншої інтелектуальної власності);
 • укладання угод, які підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню або ж державної реєстрації.

Оцінку для цілей оподаткування регулює ряд нормативних актів. Перш за все це Податковий Кодекс України, Національний стандарт «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», Постанова КМУ (Кабінету Міністрів України) № 358 від 21.08.2014, Постанова КМУ № 146 від 25.03.2015.

Незалежній оцінці з метою оподаткування підлягають

 • малоповерхові житлові будинки (котеджі, заміські і приватні будинки), у тому числі дачного та садибного типу, а також їх частини;
 • квартири в багатоповерхових будинках, а також їх частини;
 • будівлі, призначені для комерційної діяльності (магазини, торгові центри, офіси, виробничі цехи);
 • об'єкти нежитлового фонду (будівлі, споруди, офіси, магазини тощо), а також їх частини;
 • об'єкти незавершеного будівництва;
 • земельні ділянки різного цільового призначення;
 • рухоме майно ( крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, у випадку встановлення доходу від продажу (обміну) за вибором платника податку - фізичної особи застосовується їх середньоринкова вартість відповідно до ст. 173 Податкового кодексу, іншими актами законодавства, а також крім випадків, коли дохід фізичної особи, що відчужує рухоме майно у вигляді легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда, які зареєстровані в Україні, не підлягає оподаткуванню);
 • майнові права на нерухоме (об'єкти нерухомості) та рухоме майно.

Оцінка складається з наступних етапів:

 1. Обговорення із Замовником завдань і умов оцінки.
 2. Укладання Договору на проведення оцінки.
 3. Ідентифікація об'єкта оцінювання.
 4. Збір та аналіз вихідних даних, необхідних для проведення оцінки, вивчення ринку, Підбір аналогів, опис об'єкта.
 5. Аналіз найбільш ефективного використання об'єкта.
 6. Вибір і обгрунтування методичних підходів.
 7. Визначення ринкової вартості об'єкта, узгодження результатів і складання фінального Звіту про оцінку з його реєстрацією в Державному реєстрі оцінок.

Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо брали участь в роботі з об'єктом, а також скріплюється печаткою та підписом керівника компанії. Результати проведення оцінки вносяться до бази даних Фонду державного майна України. При цьому документом, який видається у результаті проведення роботи оцінювача, присвоюється спеціальний реєстраційний номер. Після реєстрації угоди з майном, екземпляр звіту зберігається також в архіві нотаріуса, який проводив операцію.

Де замовити оцінку майна для оподаткування (для нотаріуса)?

Замовити оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, що справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації), а також уточнити вартість цієї послуги можна, звернувшись в оціночну компанію “Expert IN”. У нас працюють досвідчені експерти, які швидко і якісно виконують свою роботу. Для проведення оцінки потрібні правовстановлюючі та технічні документи.

Телефонуйте за номером телефону +38 (067) 232-20-22 і наші фахівці дадуть відповідь на всі Ваші питання.

Чому варто звернутися до нас

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, які будуть проведені в процесі оцінки вашого транспорту, надаватимуться безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Фахівці компанії "Експерт ІН" мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми проводимо кілька тисяч оцінок на рік як рухомого так і нерухомого майна .

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми в майбутньому. Замовлення даної послуги у нас надасть Вам гарантії, що Звіт про оцінку виготовлений у повній відповідності до чинного законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Ми маємо представництва у всіх обласних центрах України, тому Ви можете розраховувати на нашу послугу  не залежно від регіону, в якому проживаєте.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

У пріоритетах нашої компанії піклуватися про охорону особистих даних клієнтів. Ми укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.