Оціночна компанія

Експертна оцінка акцій та інших цінних паперів

Акція — вид цінних паперів, який посвідчує майнові права його власника (акціонера) і надає йому право на участь в управлінні компанією, право на частину прибутку при його розподілу (дивіденд), або на частину залишкової вартості компанії у випадку її ліквідації.

Оцінка акцій – це, по суті, визначення вартості даної компанії (бізнесу), а точніше, тієї частки вартості бізнесу, яка припадає на оцінюваний пакет акцій.

Оцінка може бути проведена для визначення ринкової вартості звичайних і привілейованих акцій, емітованих публічними або приватними акціонерними товариствами для вирішення наступних завдань:

 • оцінка вартості акцій при укладенні угод з купівлі і продажу, спадкування, дарування та інше;
 • оцінка ринкової вартості акцій за умови зміни структури підприємства – або поглинання, або злиття і т.д.;
 • оцінка ринкової вартості акцій при зміні організаційно-правової форми акціонерного товариства (переходу з ПАТ в ПрАТ);
 • оцінка акцій для додаткового випуску в обіг або додаткової емісії цінних паперів;
 • оцінка акцій для визначення вартості, при проведенні процедури викупу акцій у міноритарних акціонерів;
 • оцінка акцій для залучення зовнішнього інвестування;
 • оцінка для надання висновку в суд.
цінні папери

Компанія «Експерт ІН» визначає ринкову вартість акцій і таких цінних паперів:

 • пайових (дольових) – звичайних і привілейованих акцій;
 • боргових – облігацій і векселів;
 • похідних – опціонів, ф’ючерсів і т.п.

При проведенні оцінки інших цінних паперів велике значення має вид цінного паперу, його емітент, наявність біржового котирування або присутність даного цінного паперу на фінансовому ринку в позабіржовому обороті. Якщо цінний папір, який потрібно оцінити, котирується на відкритому ринку, то визначення його вартості та оформлення звіту займає найменше часу.

Перелік первинної інформації, що буде запрошена оцінювачем, зележить від конкретного виду цінного паперу.

Вартість оцінки акцій

Об’єм, вартість та строки роботи, щодо оцінки акцій, яка проводиться компанією "Експерт ІН залежать від котирування акцій на біржі, об’єм пакету, що оцінюється, повнота доступу оцінювача до звітності підприємства-емітента, галузі діяльності підприємства, кількості та типів активів, що обліковуються на балансі підприємства.
Основним джерелом інформації, яка використовуються для експертної оцінки акцій є баланс підприємства та фінансовий звіт за останній звітній період.

 

Тому визначення об’єму роботи проходить у наступні етапи:

 • спочатку нам потрібно побачити та проаналізувати баланс і звіт про фінансові результати підприємства за останній звітний період;
 • потім ми попросимо надати нам роз шифровки деяких строк балансу (яких саме строк потрібні розшифровки буде зрозуміло лише після вивчення балансу);
 • тільки після отримання первинної звітності буде зрозумілим об’єм роботи, а відповідно і її вартість та строк виконання.

Чому за оцінкою акцій варто звернутися до нас:

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, які будуть проведені в процесі оцінки вашого майна, будуть надані безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Наші фахівці мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми проводимо кілька тисяч оцінок на рік різного майна по всій Україні.

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми в майбутньому. Замовляючи послугу в нас, Ви не витрачатимете свій час на судові розгляди та будете впевненні, що Звіт про оцінку виготовлений у відповідності до законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Щоб оцінити ваше майно, експерти компанії приїдуть в будь-яку точку України.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

У пріоритетах нашої компанії піклуватися про охорону особистих даних клієнтів. Ми укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.