Експертна оцінка майна для суду

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

При подачі позову до суду виникає необхідність проведення оцінки рухомого / нерухомого майна або збитків, заподіяних майну. Пов'язано це з тим, що в судовому процесі діє принцип, який зобов'язує кожну сторону самостійно представляти докази, що обґрунтовують їхню позицію у справі. У деяких випадках процедура незалежної експертної оцінки призначається судом і є обов’язковою для подальшої роботи судочинства або реалізації судових рішень.

Оцінка майна для суду, проведена нашою компанією, дозволить встановити справжню ринкову вартість того чи іншого майна або збитків, завданих майну. Звіт про оцінку, виконаний нашими експертами - це офіційний документ, складений у чіткій відповідності до чинного законодавства, що має повну юридичну силу. Він визначає вартість майна або збитку і є аргументованим доказом сторони та гарантією справедливого розгляду справи судом.

Щоб замовити оцінку чи отримати консультацію експерта, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22

Коли необхідна оцінка майна для суду?

 • Розділ подружнього майна.
 • Визнання права власності на нерухомість.
 • Відшкодування збитку від затоплення квартири.
 • Викуп нерухомого майна у держави.
 • Процедура оскарження ставки податку на власне майно.
 • Інші майнові спори.

Оцінка нерухомості для суду

Незалежна оцінка нерухомості для суду є важливим інструментом у вирішенні судових спорів. Її проведення може знадобитися для визначення вартості як житлової, так і нежитлової нерухомості.

Досить часто її проведення потрібне при розділі подружнього майна, а також у спорах, пов'язаних з визначенням вартості нерухомості з метою оподаткування. Трапляються випадки коли держава, якій належить нерухоме майно, відчужує або здає його в оренду, а підприємець не згідний з ціною об'єкта або орендною ставкою. В цій ситуації також проводиться оцінка нерухомості для суду.

У звіті про оцінку нерухомості враховуються всі фактори, що впливають на вартість нерухомого майна, такі як: місце розташування, транспортна доступність, стан ринку на дату оцінки та ін., що дозволяє визначити реальну ринкову вартість об'єкта оцінки.

Оцінка рухомого майна для суду

Не рідко для точного і всебічного розгляду справи потрібне визначення ринкової вартості рухомого майна. Серед рухомого майна, що найчастіше піддається оцінці, можна виділити транспортні засоби.

Оцінка автомобіля для суду і його відновлювальної вартості займає особливе місце серед даного напрямку оцінки, так як з цим видом транспортних засобів пов'язана велика кількість судових спорів. Оцінка авто може знадобитися для розділу подружнього майна, стягнення суми збитку зі страхової компанії, а також для інших цілей.

Оцінка збитків для суду

Оцінка для суду завданих збитків формується в звіті про оцінку, який стане важливим документом у справі, що дозволяє не тільки підтвердити ціну позову, а й обґрунтувати вимоги позивача. Найбільш поширеними випадками, що вимагають проведення оціночних робіт, є суперечки щодо визначення збитку від затоплення, пожежі, ДТП.

Приміром, оцінка завданих збитків в наслідок затоплення квартири, встановлює реальну вартість відновлювальних робіт і матеріалів. Крім того, звіт про оцінку дозволить вирішити судовий спір зі страховою компанією або ж винуватцем затоплення і уникнути заниження розміру заподіяної шкоди.

Пакет необхідних документів для фізичних осіб:

 • документи, що підтверджують право власності майном (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про право власності і т. д.);
 • технічна документація (технічний паспорт об'єкта);
 • паспортні дані Замовника.

Пакет документів для юридичних осіб:

 • реквізити компанії або організації;
 • документи, що підтверджують право володіння об'єктом оцінки (договір дарування, купівлі-продажу, рішення суду про передачу прав на володіння і т. д.);
 • технічна документація (техпаспорт БТІ, проектні документи, виписка з кадастру і т. д.);
 • при наявності – дані про обтяження на об’єкт;

Де замовити оцінку майна для суду

Для всебічного розгляду справи судом, сторонам потрібно надати точні дані щодо вартості предмета спору. Визначити вартість майна або збитку самостійно для суду неможливо, оскільки це можуть зробити тільки кваліфіковані фахівці, які мають відповідні сертифікати для здійснення оціночної діяльності.

Оцінка майна для суду, підготовлена фахівцями нашої компанії, дозволить підтвердити Вашу правову позицію у справі в суді і обґрунтувати заявлені вимоги або заперечення.

При зверненні в нашу компанію, одразу повідомте з якою конкретною метою буде проводитися оцінка майна. Тут важливо дотримуватися чітких норм і слідувати букві закону, тому дану інформацію необхідно озвучити на першому етапі співпраці.

Щоб замовити оцінку майна для суду та отримати консультацію експерта, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22