Оцінка зелених насаджень

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Оцінка зелених насаджень - це комплекс заходів із визначення актуальної вартості дерев, садів, виноградників, кущів, багаторічних насаджень на ділянках приватних будинків, зелених насаджень парків, скверів, окремих ділянок зелених насаджень на територіях дворів організацій і підприємств.

Визначення ринкової вартості зелених насаджень проводиться в рамках експертної оцінки земельних ділянок з метою обліку та інвентаризації.

Результати проведення оцінки зелених насаджень фіксуються у Звіті про оцінку та розділом у технічному паспорті об'єктів зелених насаджень.

Коли потрібна експертна оцінка зелених насаджень?

 • Передача під заставу банку для отримання кредитних коштів;
 • Внесення в статутний капітал або фонд підприємства;
 • При наданні в оренду, довірче управління;
 • При купівлі-продажу;
 • При вступі у спадок;
 • При майнових суперечках;
 • Інші випадки.

За призначенням оцінку зелених насаджень можна розділити на кілька груп.

Оцінка лісових масивів Враховується видовий склад, вік, стан рослин, площа, яку вони займають, а також призначення – рекреаційне, водоохоронне, під вирубку.

Промислові посадки - сади, ягідники, виноградники, технічні та зернові культури, розплідники декоративних рослин. Їх оцінка повинна обов'язково включати передбачуваний дохід - враховується середня врожайність, терміни оновлення плантації, і т. д.

Міські посадки – парки, сквери, рослини на прибудинкових територіях, на територіях навчальних та рекреаційних установ. Тут враховується і екологічна важливість, яка складається не тільки зі стану та віку рослин, а й видового складу насаджень.

Порядок проведення оцінки зелених насаджень:

 1. Знайомство з об'єктом проведення оцінки, збір та детальний аналіз документації.
 2. Укладення договору з оцінювачем (компанією).
 3. Огляд і фотофіксація об'єкта оцінки.
 4. Розрахунок оцінки із застосуванням відповідних методів і підходів.
 5. Складання звіту.

Як замовити оцінку та дізнатись вартість оціночних робіт

Вартість проведення оцінки зелених насаджень залежить від об'єкта оцінки, мети оцінки, рівня складності і обсягу.

Тому спочатку потрібно надати перелік майна, яке потребує оцінки, а вже потім визначається вартість роботи.

Звіт про оцінку зелених насаджень може бути підготовлений після детального ознайомлення з документами на об'єкт оцінки, аналізу ринку оцінки, виявлення ціноутворюючих факторів, що впливають на об'єкт оцінки, розрахунку вартості об'єкта оцінки в рамках витратного, порівняльного і дохідного підходів, узгодження результатів оцінки і виведення підсумкової величини вартості об’єкта оцінки.

Для проведення оцінки надайте нам всі можливі дані, які є у вас в наявності: перелік майна, його опис, правовстановлюючі документи, баланс з бухгалтерського обліку, документ на замовника.

Отримати консультацію експерта та замовити послугу можна зателефонувавши за номером +38 (067) 232-20-22.