Оцінка майна станом на початок війни

ЕКСПЕРТ ІН

Оціночна компанія

Тел.: +38 (067) 232-20-22

Військова агресія зі сторони російської федерації, що розпочалася на території  нашої країни 24 лютого повністю змінила життя кожного українця...

Попри численні руйнування та втрати, українці вистояли та вже починають відбудовувати інфраструктуру своєї держави.

Інформацію про постраждале майно можна фіксувати через додаток ДІЯ або на порталі цього сервісу в розділі «ПОШКОДЖЕНЕ МАЙНО».

Станом на сьогодні, не існує окремої методики по оцінці економічних та матеріальних збитків, завданих  внаслідок військових дій, проте громадянам та бізнесу вже потрібно готувати документальне  доказове підґрунтя фактів та обсягів заподіяних збитків.

В разі, якщо майно є повністю знищеним та непридатним до подальшого використання, мова йде вже не про збиток, завданий внаслідок пошкодження майна, а про повну вартість майна, станом на день його знищення.

В силу різних обставин  у громадян та підприємств може виникнути потреба  у визначені вартості знищеного майна, станом на день, що передував військовій агресії (на 23 лютого 2022 року).

Експертна практика формулює визначення такої експертизи під назвою «ретроспективна оцінка».

Ретроспективна оцінка відповідає на питання (для прикладу):

  • Яка ринкова вартість транспортного засобу AUDI А4, 2017 року випуску, ДНЗ ААХХХХОМ, станом на 23.02.2022 року;
  • Яка ринкова вартість складського приміщення, площею 255,2 кв.м., за адресою: м.Ірпінь, вул.ХХХ, буд.Х, станом на 23.02.2022 року;
  • Яка ринкова вартість верстату лазерної різки ARAMIS, модель AFX-PRO-5000, 2020 року виробництва , станом на 23.02.2022 року

Для чого необхідна ретроспективна оцінка?

В першу чергу для підтвердження реальної ринкової вартості знищеного майна.

Вартість майна, за даними бухгалтерського обліку підприємств може дуже відрізнятися від реальної ринкової вартості цього майна.

Підтвердним документом, щодо реальної ринкової вартості майна на день початку бойових дій (день знищення майна) є саме висновок про вартість майна, складений експертом оцінювачем або висновок експертного дослідження.

Напрямки використання результатів оцінки кожне підприємство визначає самостійно  - від корпоративних взаємозаліків з материнськими структурами (для спільних та дочірніх підприємств) до взаємовідносин з кредиторами, банківськими та страховими установами.

Ретроспективна експертна оцінка знищеного майна проводиться в такій послідовності:

  • збір пакету документів, що підтверджують право власності на зруйноване майно (перелік залежить від типу майна);
  • надання максимально можливої кількість фото « як виглядало майно до пошкодження»;
  • укладення договору на оцінку/експертизу;
  • проведення оцінки/експертизи, отримання звіту про ретроспективну оцінку майна, висновку про ретроспективну вартість.

ПОРАДА: зібравши усі ці документи, зробіть їх електронну копію (відскануйте або якісно сфотографуйте) та разом з фото/відео матеріалами, збережіть на флешці чи на гугл-диску (всі матеріали повинні у Вас зберігатися одним пакетом).

Замовити експертну ретроспективну оцінку майна

Щоб замовити експертну ретроспективну оцінку майна, чи отримати консультацію фахівця, телефонуйте за номером: +38 (067) 232-20-22