захоплення майна

Громадян попереджатимуть про захоплення їхнього майна

Оприлюднено

Як повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук Дмитро Дубілет - радник в. о. глави СБУ - державні органи хочуть запустити систему, яка інформуватиме українців про те, що їхня нерухомість чи бізнес переходить у чужу власність. Впровадження цієї новації має відбутися в 3 етапи:

В першу чергу громадянам та підприємцям на безоплатній основі повинна бути надана змога підписуватися на повідомлення про зміну власника їхнього бізнесу та об’єктів нерухомого майна. На сьогодні аналогічний сервіс вже існує, але він має певні мінуси – за його користування потрібно платити і він охоплює лише частину нерухомості. Нова ж система повинна бути безкоштовною і включати в себе всі типи майна. Крім того доступ до неї відбуватиметься через різних провайдерів.

Другою частиною створення нової програми є інформування тих громадян, які з певних причин не здійснили підписку. Тому розробники планують знайти можливість повідомляти таких людей про загрозу їхньому праву власності на майно. Хоч впровадити такий механізм не просто, адже в Україні відсутній підходящий реєстр з контактною інформацією громадян, та можливим вирішенням даної проблеми є використання бази даних бюро кредитних історій. В них є контакти значної частини населення.

Також майбутній сервіс повинен доводити до відома громадян не лише факт завершення угоди, а й її підготовку. При тому потрібно дати можливість особам, щодо яких вчиняється правопорушення, зупинити таку угоду, приміром полегшивши процес звернення в антирейдерську комісію . Адже, якщо майно вже незаконно перейшло у власність інших осіб, процедура його повернення може бути довготривалою і клопіткою.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити