будинок

Чи можна передати право власності на будинок без ділянки, на якій він розташований?

Оприлюднено

Законодавство України передбачає цілісність нерухомості із земельною ділянкою, на якій знаходиться дана нерухомість. Правовий статус земельної ділянки має прямий взаємозв’язок з правом власності на нерухомість. Існує механізм регулювання нормами цивільного законодавства під час укладення договорів права власності на нерухомість і нормами земельного та цивільного законодавства при отриманні прав на земельну ділянку під час набуття права власності на нерухомість, яка знаходяться на цій земельній ділянці.

Так ч.1 та 2 ст. 377 Цивільного кодексу передбачає, що при набутті права власності на нерухомість, особа отримує право користування відповідною земельною ділянкою або її частиною в тому ж обсязі і на тих умовах, в яких вона була визначена для попереднього власника. При цьому цільове призначення земельної ділянки не змінюється. Важливими умовами договору про набуття права власності на дані об’єкти нерухомості є кадастровий номер і розмір земельної ділянки.

Крім цього у ч.1 ст. 120 Земельного кодексу зазначається про припинення права власності і права користування земельною ділянкою попереднього власника при набутті іншою особою права власності на нерухомість, яка розташована на даній земельній ділянці. Ця стаття також встановлює перехід права власності на земельну ділянку, на якій знаходиться житловий будинок (крім багатоповерхового), будівля або споруда особі, яка набула право власності на відповідні об’єкти нерухомості.

Відповідно до норм, зазначених у ч. 4 ст. 120 Земельного кодексу, особа при отриманні права власності на будівлю, або її частину, набуває у власність земельну ділянку на умовах, на яких зазначена земельна ділянка перебувала у колишного власника, якщо в договорі відчуження нерухомості не зазначено іншого.

Отже, вказані норми визначають принцип цілісності нерухомості і земельної ділянки, на якій знаходиться дана нерухомість. Відповідно встановлюється правова залежність права власності на земельну ділянку від права власності на нерухомість.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити