оцінка майна

Незалежна оцінка майна

Оприлюднено

Незалежна оцінка майна – це спеціальна процедура, що здійснюється нашою компанією (суб'єктом оціночної діяльності), під час якої встановлюється вартість майна та майнових прав на дату оцінки, відповідно до нормативно-правових актів.

Сам термін “Незалежна” – декларує принцип неупередженості в оцінці майна, тобто оцінювач не може бути мотивований у встановленні завідомо недостовірної вартості майна. Цього принципу вимагає законодавство.

Незалежна оцінка майна регулюється Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».  Оцінка рухомого і нерухомого майна необхідна при будь-яких юридичних операціях. Результат незалежної оцінки - Звіт про оцінку, який є офіційним документом і має юридичну силу, тому підійде для будь-яких інстанцій, таких як нотаріус, державні та приватні установи.

Проведення незалежної оцінки виконується на замовлення фізичної чи юридичної особи, а також може бути призначено судовими інстанціями та органами досудового слідства для отримання фактичної інформації по доказовій базі.

Щоб замовити незалежну оцінку майна чи отримати фахові консультації – телефонуйте за номером: +38 (067) 232-20-22

Яке майно підлягає незалежній оцінці?

Незалежна оцінка проводиться відносно нерухомого і рухомого майна. Оцінка нерухомого майна передбачає визначення ринкової вартості об'єкта оцінки. До нерухомого майна відносять ті об'єкти, які можуть змінювати свої характеристики, при цьому прив'язані до певного місця і не переміщаються з нього. Зокрема - земельні ділянки, житлові будинки, квартири, споруди, виробничі і торгові приміщення, склади, об'єкти незавершеного будівництва. Оцінка нерухомості найбільш актуальна для великих міст. На вартість об'єктів впливає багато факторів: престижність району, наявність розвиненої транспортної розв'язки та інфраструктури та інше.

При оцінці рухомого майна експерт визначає ринкову вартість об'єкта рухомого майна та юридичні права на нього. До рухомого майна відносять будь-яку власність, яка легко переміщається і не прив'язана до чого-небудь, приміром: обладнання, транспортні засоби, оргтеніка, цінні папери, а також нематеріальні активи – об’єкти інтелектуальної власності, цілісні майнові комплекси.

До майнових прав відносять права, які є складовими частинами права власності і пов’язані з майном: право володіння, розпорядження та користування, а також право на використання природніх ресурсів, право на провадження діяльності та права вимоги.

Для яких цілей проводять незалежну оцінку майна?

Незалежна оцінка обов'язково має мету і може використовуватися виключно з цією метою. Мета (ціль проведення оцінки) вказується у Звіті оцінювача на сторінці з висновками про вартість. При цьому для різних видів майна типові цілі істотно відрізняються.

Чинне законодавство передбачає ряд випадків, в яких проведення незалежної оцінки є обов'язковим. Зокрема, незалежна оцінка необхідна при:

 • угодах купівлі-продажу;
 • оформленні спадщини;
 • приватизації майна;
 • передачі майна в оренду;
 • передачі майна в якості внеску до статутного капіталу підприємства;
 • передачі майна в якості застави, іпотеки при отриманні кредиту;
 • взяття майна на бухгалтерський облік;
 • страхування майна;
 • банкрутство;
 • з ініціативи власника;
 • при переоцінці майна для бухгалтерського обліку за міжнародними стандартами.

Також значна область застосування грошової оцінки на основі договірних відносин.

Вартість проведення незалежної оцінки

Вартість послуги і термін виконання визначається на основі ознайомлення з об'єктом оцінки і ціллю оцінки.

 

Які документи необхідні для оцінки?

Перелік документів, необхідних для проведення незалежної оцінки, встановлюється при замовленні послуги. В основному, це документи, які підтверджують право власності на майно і документи, що ідентифікують замовника оцінки.

 

Де замовити незалежну оцінку майна?

Незалежна оцінка майна в теперішніх умовах є обов’язковою частиною всіх економічних і бізнес-процесів, з якими пов’язані як юридичні, так і фізичних особи. На деяких ринках сьогодні вже неможливо здійснити угоду купівлі-продажу, яка б не супроводжувалася професійною оцінкою майна, що вимагає чинне законодавство.

Незалежна фахова оцінка майна та майнових прав - основна діяльність нашої компанії. В нас працюють кращі оцінювачі, які можуть забезпечити вашу впевненість у  об’єктивності результатів з проведених робіт. Пам’ятайте, що важливо не просто зробити оцінку майна, але провести її правильно, щоб уникнути можливих труднощів у майбутньому. Тому звертайтесь до нас вже сьогодні, адже протягом багатьох років ми професійно займаємось усіма питаннями, пов’язаними з незалежною оцінкою майна.

Щоб замовити незалежну оцінку майна чи отримати консультації експерта – телефонуйте за номером:

+38 (067) 232-20-22 і ми відповімо на всі ваші питання!

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити