оцінка майна

Незалежна оцінка майна по суті

Оприлюднено

Експертна незалежна оцінка майна

В даній публікації ми роз’яснюємо що таке незалежна оцінка, чому її ще називають експертною і чим ці поняття відрізняються. Щоб замовити будь-яку оцінку майна чи майнових прав, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22.

Незалежна оцінка майна – це спеціальна процедура, під час якої встановлюється вартість майна та майнових прав на дату оцінки, відповідно до нормативно-правових актів, що проведена суб'єктом оціночної діяльності.  До оцінюваного майна відносять паї, земельні ділянки та будівлі на них, обладнання, транспортні засоби, цінні папери, а також нематеріальні активи – об’єкти інтелектуальної власності, цілісні майнові комплекси, корпоративні права. Щоб замовити будь-яку оцінку майна чи майнових прав, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22.

До майнових прав відносять права, які є складовими частинами права власності і пов’язані з майном: право володіння, розпорядження та користування, а також право на використання природніх ресурсів, право на провадження діяльності та права вимоги.

Тому незалежна оцінка майна – це правильна назва послуги, яку зазвичай називають "експертна оцінка". В той час як "незалежна експертна оцінка" – термін не стільки коректний, як набутий в неофіційному спілкуванні, адже він вказує не на встановлення вартості майна оцінювачем, а на проведення експертизи незалежним експертом.  Тому на практиці досить часто вживаючи словосполучення "незалежна експертна оцінка", мають на увазі саме процес встановлення вартості, яку визначає оцінювач.

 

Що таке оцінка і чому її називають "незалежною"?

Оцінка –  це процес встановлення вартості майна незалежним оцінювачем – особою, яка склала кваліфікаційний іспит та одержала кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог Закону про оцінку майна. Ну а вартість — це еквівалент цінності у грошовому вираженні. Найчастіше оцінка майна використовується для розрахунку податків у нотаріуса або для цілей бухгалтерського обліку.

Натомість експертиза — це процес дослідження об’єкту з метою визначити деякі його властивості.

Експертиза поняття значно ширше, ніж оцінка і воно відповідає не лише на питання, "яка вартість?", але й на інші питання. Приміром, якщо експертиза проводиться з об’єктами нерухомості, то важливим питанням є придатність об’єкту для подальшої експлуатації та ремонту. В основному експерт проводить експертизу для пред’явленні в суді.

Термін "незалежна" – декларує принцип неупередженості в оцінці майна, тобто оцінювач не може бути мотивований у встановленні завідомо недостовірної вартості майна, зважаючи на інтереси зацікавлених осіб. Цього принципу вимагає законодавство.

Замовити експертну оцінку майна

Незалежна оцінка майна в теперішніх умовах є обов’язковою частиною всіх економічних і бізнес-процесів, з якими пов’язані як юридичні, так і фізичних особи.  Оцінка майна — потрібна, корисна і все більш затребувана послуга, кількість клієнтів якої лише зростає з кожним роком. На деяких ринках сьогодні вже неможливо здійснити угоду купівлі-продажу, яка б не супроводжувалася професійною оцінкою майна.

Незалежна фахова оцінка майна та майнових прав - основна діяльність нашої компанії. В нас працюють кращі оцінювачі, які можуть забезпечити вашу впевненість у  об’єктивності результатів з проведених робіт. Пам’ятайте, що важливо не просто зробити оцінку майна, але провести її правильно, щоб уникнути можливих труднощів у майбутньому. Тому звертайтесь до нас вже сьогодні, адже протягом багатьох років ми професійно займаємось усіма питаннями, пов’язаними з оцінкою. Щоб отримати консультацію експерта чи замовити оцінку майна, телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22 і ми відповімо на всі Ваші питання.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити