цінні папери

Нова система обліку цінних паперів запроваджується в Україні

Оприлюднено

Як говориться в повідомленні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, з наступного місяця в Україні вводиться нова ІТ платформа DEPEND Q для централізованого депозитарного обліку цінних паперів. В неї буде внесено дані про 4,33 млн.  рахунків. Загальна номінальна вартість цих цінних паперів становить понад 1,7 трлн. грн.

Дана система відповідає високим міжнародним стандартам, та кращим практикам європейських країн, а її введення дасть можливість Україні інтегруватись у світову облікову систему цінних паперів. Крім того запровадження платформи DEPEND Q закладе передумови для появи нових послуг на фінансовому ринку і збільшить перспективу залучення вітчизняних та закордонних інвестицій у цінні папери. Усі ці зміни закладені в Угоді про Асоціацію України та Стратегії розбудови фінсектора.

Нова система дасть змогу автоматизувати безліч функцій у сфері обліку цінних паперів, а також перейти на новий рівень надання послуг для власників цінних паперів. Як обіцяють розробники, в майбутньому власники цінних паперів отримують можливість за допомогою смартфонів здійснювати голосування на загальних зборах акціонерів їхніх компаній.

Крім того власників цінних паперів запевняють, що інформація щодо їхніх активів надійно зберігатиметься і захищатиметься - фахівці повністю виключають можливість викривлення чи втрати даних в даній платформі.

На сьогодні система обліку цінних паперів тестується учасниками ринку. Відповідно до повідомлення Національного депозитарію України, більша частина депозитарних установ вже встановила DEPEND Q, авторизувалися і здійснюють облікові операції.

Очікується, що старт повноцінного функціонування нової платформи розпочнеться на початку серпня цього року.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити