Чи потрібно робити оцінку комунальної землі для цілей обліку

Оприлюднено

Комунальне підприємство оформило технічну документацію на землю під житловим будинком, що знаходиться на балансі підприємства, і прибудинкову територію. Отримано державний акт на постійне користування земельною ділянкою. Постає питання - чи потрібно робити експертну грошову оцінку земельної ділянки, щоб відобразити в обліку її вартість? За рахунок яких коштів можна проводити такі операції?

Закон «Про оцінку земель» містить перелік випадків обов’язкового проведення грошової оцінки земельних ділянок. Зокрема, у ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 № 1378-IV зазначено, що експертну грошову оцінку земельних ділянок, які належать до державної або комунальної власності, здійснюють для відображення їх вартості і права користування земельними ділянками в бухгалтерському обліку

При цьому потрібно враховувати, що експертна оцінка відображає вартість на певну дату і може змінюватися з часом або у зв’язку зі зміною ринкової кон’юнктури.

Здійснюється оцінка за рахунок власних коштів, а витрати на проведення експертної оцінки належать до складу витрат поточного періоду.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити