нерухомість

Ринок нерухомості і карантин

Оприлюднено

Як відомо, в Україні оголошено карантин. Це позначилося на багатьох сферах бізнесу, зокрема й на ринку нерухомості.

Приміром до березня цього року на ринку нерухомості були такі тенденції:

  • забудовники пропонували квартири житлових об'єктах класів "економ", "комфорт", "бізнес" і "преміум".
  • Покупці частіше обирали житло класу «комфорт», яке представляє собою житлові комплекси з доглянутою територією внутрішнього двору, паркінгом та комерційними об’єктами на перших поверхах.
  • Найбільшою популярністю користувалися однокімнатні квартири. За статистикою вони займають близько 60% від усієї кількості квартир, 25% займають двокімнатні і 15% багатокімнатні квартири.

Попит на однокімнатні квартири пояснюється доступністю такого житла як для тих, хто в ньому збирається жити, так і для інвесторів, які планують здавати житло в оренду. Двокімнатні квартири не такі популярні, як однокімнатні, хоча це оптимальне рішення для сімей з дітьми. Трикімнатні та багатокімнатні квартири мають ще менший попит і продати їх складніше, порівняно з попередніми варіантами.

 

Вартість нерухомості

В іноземній валюті ціни не змінилися, проте відбулося здорощання у гривнях. Причиною цьому є девальвація національної валюти. Приріст з грудня по березень становив близько 400 грн, відповідно з 23 600 грн. вартість метра квадратного збільшилася до 24 000 грн.

Вже традиційно забудовники давали можливість купувати нерухомість в кредит. Дана послуга розглядалася як альтернатива іпотеці і пропонувалася для всіх класів житла. Початковий внесок стартував від 20% загальної вартості нерухомості. Виплату решти суми будівельні компанії часто прив’язували до курсу долара або пропонували не фіксований розмір залишку. Кредит надавали терміном до 7 років, з щомісячною або щоквартальною виплатою.

 

Діяльність компаній під час карантину

Карантин, безумовно, позначився на діяльності забудовників, проте будівництво об’єктів подекуди ще триває. Працює і відділ продажу компаній, які перевели в онлайн консультації, щоб покупцеві потрібно було приїхати в офіс лише для підписання договору. А всі співробітники департаментів, які можуть працювати дистанційно, виконують свою роботу з дому.

Для гарантування безпеки працівників і відвідувачів у всіх відділах продажів забудовники посилюють санітарні заходи – постійно здійснюється дезінфекція, встановлені санітайзери (антисептики) для гігієни рук, а менеджери і консультанти працюють в захисних масках. Крім того  на вході в офіс можна виміряти температуру.

 

Туманні перспективи

Що стосується прогнозів на майбутнє, то будівельні компанії дуже стримано роблять прогнози. Якщо карантин затягнеться, то не виключено, що багатьох учасників ринку чекають банкрутства. Пережити кризу зможуть забудовники з великим запасом міцності і хорошою репутацією. Очікується, що після карантину клієнти, в першу чергу, звертатимуться до відомих компаній і навіть будуть готові заплатити більше за гарантію доведення будівництва до логічного завершення та чітку можливість отримання свого житла. Проте ціни та умови розтермінування на сьогодні передбачити не можливо.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити