комерційна нерухомість

Скільки може заробити комерційна нерухомість в Україні

Оприлюднено

Власники нерухомості, при правильному управлінні, можуть отримати хороші прибутки зі своїх активів. Особливо це стосується комерційної нерухомості, головне призначення якої і є отрмання прибутків. Саме тому комерційна нерухомість користується значним попитом серед потенційних орендарів і покупців.

Так, якщо порівняти зацікавленість щодо приміщень в житлових будинках на першому поверсі, то під комерцію вона буде значно вищою ніж під квартиру. Адже площадка під магазин — це хороша ідея, особливо якщо поблизу будинку чи житлового комплексу немає стаціонарних магазинів і супермаркетів. Проте і в такому випадку жителі будинку частіше вибиратимуть той, який є найблище, відповідно, магазин в житловому будинку матиме перевагу. Популярністю користуються й різного роду кафе, перукарні, стоматологічні кабінети чи, навіть, шоу-руми.
Великий попит на подібні приміщення привертає увагу й інвесторів, які придбавши його, заробляють на оренді. І мова тут йде не лише про новобудови. Прибуток можна отримати як від звичайних хрущовок, так і з приміщень в дорогих торгових центрах.

Переваги вторинної комерції

Варто зазначити, що потенційні інвестори досить часто цікавляться комерційною нерухомістю саме в старому житловому фонді. Основною причиною такого явища є вартість приміщень. Навіть, якщо врахувати те, що приміщення під комерцію будуть на 30% дорожчі від квартир, всерівно їхня вартість є значно нижчою, ніж аналоги в новобудовах. З недоліків можна назвати неможливість перепланування і порівняно малий розмір від 35 кв. м. (на момент будівництва не враховувалась можливість їх виведення з житлового фонду). Проте, можна знайти і досить великі приміщення, навіть до 170 кв.м.
Якщо перевести все в реальні кошти, то однокімнатна квартира в так званій “хрущовці” може приносити 5-8 тис. грн. прибутку за оренду. А оренда комерційної нерухомості, під той же магазин чи перукарню, даватиме 15-20 тис. грн. щомісяця. Отже, придбане приміщення за 45 тис. доларів, цілком реально окупляється вже за 5 років.

Кілька слів про нежитловий фонд

Доволі цікавою альтернативою є нежитловий фонд, вміщений у житлові будинки. Такі приміщення часто проектують під комерційну нерухомість і в старих будинках і в новобудовах. Приміром вартість фасадної нерухомості в центрі столиці стартує від 65 тис.грн. за кв.м. Відповідно приміщення під невеликий магазин в 100 кв. обходяться більше 6 млн. грн.
Вклавши кошти в подібну нерухомість, можна її здавати в оренду від 540-800 грн. за кв.м. в спальних районах і аж до 1500 в центрі Києва. Не складно порахувати, що оренда приміщення в 100 кв.м. може приносити його власнику до 150 000 тис. грн. в місяць. Незважаючи на такі великі суми, приміщення в центрі міст не простоюють, на них завжди знаходиться платоспроможний орендар.

Нагадаємо, що оцінити вартість комерційної нерухомості можна в нашій компанії, звертайтесь і наші експерти дадуть всі вичерпні відповіді на ваші питання.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити