Скільки платити податків, якщо земельну ділянку отримали у спадщину

Оприлюднено

Податковий кодекс України зазначає - якщо фізична особа-резидент отримує спадщину (в даному випадку земельну ділянку) від іншої фізичної особи-резидента і при цьому не є членом сім’ї спадкодавця І та ІІ ступеня споріднення, така особа, що отримує спадщину повинна сплатити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% від вартості успадкованої земельної ділянки. Якщо ж земельну ділянку отримують в спадок  спадкоємці, які  є  членами сім’ї спадкодавця І та  ІІ ступенів споріднення (у розумінні Податкового кодексу України), то ставка ПДФО становить 0%.

Відповідно до ст. ст. 5 і 13 Закону України «Про оцінку земель», грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною (в залежності від призначення та порядку проведення).

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями І та ІІ  черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом, даруванні земельних ділянок відповідно до закону тощо) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом.

Експертну грошову оцінку земельних ділянок та прав на них виконують щоб встановити вартість об’єкта оцінки (земельної ділянки). Саме експертну оцінку використовують під час укладання цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених Законом «Про оцінку земель» та іншими законами. Підставою для проведення експертної оцінки земельної ділянки є договір, який укладається зацікавленими особами в порядку, встановленому законом, а також рішенням суду.

Тому з метою коректного нарахування податку на доходи фізичних осіб з вартості земельної ділянки як об’єкта спадщини використовують оціночну вартість, яку встановлюють через експертну грошову оцінки земельної ділянки.

Зазначимо, що разом з ПДФО нараховується військовий збір. Відповідно, фізична особа, яка повинна сплатити з вартості успадкованої землі податок на доходи фізичних осіб, має сплатити з такої ж вартості ще і 1,5% військового збору.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити