безкоштовна оцінка

Безкоштовна оцінка нерухомості?

Як оцінюється майно сьогодні

Інколи трапляються ситуації, коли потрібно оформити право власності на об'єкт нерухомості або земельну ділянку через договір купівлі-продажу, міни або довічного утримання, які є найбільш типовими для набуття права власності.

На даний час, при укладанні такого роду договорів (а усі договори з нерухомим майном підлягають обов’язковому нотаріальному посвідченню та державній реєстрації), сторони повинні сплачувати податки, збори та інші обов’язкові платежі. Виняток становлять договори дарування першої лінії споріднення, спадщини та інших неоподатковуваних угод.

Базою нарахування є вартість прописана в договорі, проте не нижче, ніж оціночна вартість такого майна, визначена суб’єктом оціночної діяльності. Тобто, для здійснення угоди з нерухомістю для цілей оподаткування потрібно провести оцінку майна незалежним оцінювачем. Свою роботу оцінювачі здійснюють на платній основі і вартість їхніх послуг становить в середньому 700-1000 грн.

 

Що невдовзі очікує на оцінку нерухомості

Проте, посадовці вирішили, що можна «зекономити» людям ті гроші і найближчим часом планують запустити безкоштовну автоматичну оцінку нерухомого майна сервісом електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості.

З одного боку це видається «благородною» справою, проте в нової бази можуть бути і підводні камені, від яких люди не надто зрадіють.

Основний момент, який може викликати незадоволення - це наскільки адекватно буде здійснена оцінка об'єкту нерухомості. Є велика ймовірність того, що замовник отримає по факту реально завищену ціну, з якої доведеться платити додаткові податки власнику і набувачу об'єкта. Адже база визначає вартість виходячи з ціни пропозиції, а не реальної угоди. На коректну роботу понижуючих коефіцієнтів, які мали би бути інтегровані в систему, особливо розраховувати не варто.

Можна також згадати яку вартість нерухомості пропускав одразу після введення в дію на початку цього року модуль автоматичної перевірки інформації зі звітів про оцінку. Іноді ця вартість в кілька разів перевищувала реальну ринкову вартість, що просто шокувало замовників оцінки.

Крім того, вбудована в базу геолокація часто помиляється з вулицями і при визначенні оціночної вартості нерухомості може підтягувати ціни з центральних районів населених пунктів, де вартість нерухомості є в рази вищою.

Держава, звичайно, надає можливість оскаржити оцінку, відправивши звіт на рецензування в Фонд державного майна, який контролює ринок оцінки нерухомості в Україні, але доведеться чекати відповідь не один день, а в замовника оцінки не завжди може бути стільки часу. Крім того все одно постане питання вартості послуг суб’єкта оціночної діяльності за підготовку звіту та звернення до ФДМУ, а також чи прийме Фонд «позитивне» рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *