Будинки продаватимуть разом із земельними ділянками

Оприлюднено

ВР прийняла проект закону № 5248 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомості, який знаходиться на ній). Цей закон вдосконалює регулювання процесами щодо оформлення та переходу прав власності на земельну ділянку під час набуття права власності на нерухомість (будинок або споруду), що розміщені на даній ділянці та усуває пов’язані з цим прогалини. Зокрема, закон запроваджує обов’язковість одночасного оформлення прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який знаходиться на ній, а також зворотній порядок одночасного переходу прав на нерухомість в процесі переходу прав на земельну ділянку на якій розташовано відповідне нерухоме майно.

Тобто, продати будівлю тепер можна буде лише разом із земельною ділянкою. Дана умова має передбачатися у договорі відчуження нерухомого майна. Фактично це означає, що продати будинок окремо від землі, на якій він розташований, вже буде неможливо. Також у законі є вимоги щодо самої земельної ділянки - вона повинна бути оформлена належним чином - мати кадастровий номер.

Об'єкт нерухомості разом із земельною ділянкою становить єдину цілісність, яка визначає те, що земельна ділянка нерозривно поєднана з цим об'єктом нерухомості, і слідує за ним. Відповідно, якщо на землі зведена будівля, продати ділянку окремо від даної будівлі також не получиться. Нотаріуси завжди перевіряють факт знаходження об’єкта нерухомості на земельній ділянці, тому під час продажу землю, на ній не повинно бути забудови, в іншому випадку потрібно продавати будинок разом із землею.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити