звіт про оцінку

Термін дії звіту про експертну оцінку майна

Оприлюднено

Аналізуючи вимоги Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», який передбачає, що у звіті про оцінку майна мають бути вказані дата оцінки, дата закінчення складання звіту, термін дії звіту (при потребі), можна дійти висновку:

  • Термін (строк) дії звіту про оцінку майна не завжди вказується оцінювачем, адже відповідно до законодавства це потрібно робити лише при потребі.
  • Якщо оцінювач не зазначив термін (строк) дії звіту, він встановлюється згідно із законодавством. При відсутності вимог законодавства щодо терміну дії певного звіту про оцінку, користувач його визначає самостійно.
  • Українське законодавство передбачає певні вимоги, які визначають випадки при яких оцінювачам потрібно вказувати термін дії звіту, а також конкретні вимоги щодо тривалості цього терміну.

 

Випадки, передбачені законом, при яких вказується термін дії експертної оцінки:

  • експертна грошова оцінка земельної ділянки (період дії - 1 рік з дати оцінки);
  • оцінка певного об'єкта нерухомості, виконана в цілях оподаткування (термін може визначатися оцінювачем за його рішенням, але при цьому не перевищувати 6 місяців);
  • виконавче провадження (термін дії звіту - 6 місяців з дати підписання оцінки);
  • приватизація або реалізація державної власності конкурентними засобами (термін дії - 6 місяців з дати оцінювання);
  • оренда державної або комунальної нерухомості (оцінка має термін дії протягом 6 місяців).

 

Методикою оцінки майна, прийнятої Кабінетом Міністрів України попередньо встановлено, що експертна оцінка нерухомого майна, складена для договору купівлі-продажу або дарування має термін дії 6 місяців з дати оцінки. Варто зауважити, що в разі, якщо термін не зазначений оцінювачем в підсумковому звіті, то він може бути позначений органами місцевого самоврядування, які можуть використовувати звіт з врахуванням вимог чинного законодавства.

З усього вищенаведеного можна зробити висновок, що вказання терміну дії експертної оцінки не є обов'язковою умовою і може відзначатися в звіті оцінювачем при нагальній потребі - наприклад, коли оцінка житла здійснюється з урахуванням ринкових умов, які невпинно змінюються і тому впливають на вартість об'єкта оцінки.

 

Замовити оцінку майна

Якщо Вам потрібно оцінити майно або майнові права, звертайтеся до нас. В нашій компанії працюють сертифіковані фахові експерти з великим досвідом роботи. Тому ви можете бути впевнені в якості послуг, які ми надаємо. Щоб отримати більше інформації телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22 і ми дамо відповіді на Ваші питання.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити