звіт про оцінку

Термін дії звіту про експертну оцінку майна

Оприлюднено

Аналізуючи вимоги Національного стандарту №1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», який передбачає, що у звіті про оцінку майна мають бути вказані дата оцінки, дата закінчення складання звіту, термін дії звіту (при потребі), можна дійти висновку:

  • Термін (строк) дії звіту про оцінку майна не завжди вказується оцінювачем, адже відповідно до законодавства це потрібно робити лише при потребі.
  • Якщо оцінювач не зазначив термін (строк) дії звіту, він встановлюється згідно із законодавством. При відсутності вимог законодавства щодо терміну дії певного звіту про оцінку, користувач його визначає самостійно.
  • Українське законодавство передбачає певні вимоги, які визначають випадки при яких оцінювачам потрібно вказувати термін дії звіту, а також конкретні вимоги щодо тривалості цього терміну.

 

Випадки, передбачені законом, при яких вказується термін дії експертної оцінки:

  • експертна грошова оцінка земельної ділянки (термін дії - 1 рік з дати оцінки)
  • оцінка об'єкта нерухомості, виконана в цілях оподаткування (термін може визначатися оцінювачем за його рішенням, але при цьому не перевищувати 6 місяців)
  • виконавче провадження (термін дії звіту - 6 місяців з дати підписання оцінки)
  • приватизація (дійсний протягом 18 місяців після дати оцінки. При цьому, висновок про вартість об'єкта приватизації повинен бути дійсним на дату укладання договору купівлі-продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, або на момент укладання договору купівлі-продажу).
  • оренда державної або комунальної нерухомості (оцінка має термін дії протягом 6 місяців).

 

Методикою оцінки майна, прийнятої Кабінетом Міністрів України попередньо встановлено, що експертна оцінка нерухомого майна, складена для договору купівлі-продажу або дарування має термін дії 6 місяців з дати оцінки. Варто зауважити, що в разі, якщо термін не зазначений оцінювачем в підсумковому звіті, то він може бути позначений органами місцевого самоврядування, які можуть використовувати звіт з врахуванням вимог чинного законодавства.

З усього вищенаведеного можна зробити висновок, що вказання терміну дії експертної оцінки не є обов'язковою умовою і може відзначатися в звіті оцінювачем при нагальній потребі - наприклад, коли оцінка житла здійснюється з урахуванням ринкових умов, які невпинно змінюються і тому впливають на вартість об'єкта оцінки.

 

Замовити експертну оцінку майна

Якщо Вам потрібно оцінити майно або майнові права, звертайтеся до нас. В нашій компанії працюють сертифіковані експерти з великим досвідом роботи, тому Ви можете бути впевнені в якості наших послуг. Щоб замовити Звіт про оцінку майна та отримати консультацію експерта телефонуйте за номером +38 (067) 232-20-22 і ми дамо відповіді на Ваші питання.

Коментарі

  Підписатися  
Повідомити