нерухомість
експертна оцінка нерухомості

Що потрібно знати про оцінку нерухомості при купівлі-продажу

Оприлюднено

Як відомо, в Україні під час продажу нерухомого майна необхідно провести оцінку нерухомості незалежним експертом. Та в даній ситуації є багато незрозумілих нюансів, тому спробуємо відповісти на найважливіші питання, які турбують наших клієнтів.

Також в нас можна замовити оцінку нерухомості при купівлі-продажу

тел.: +38 (067) 232-20-22

Чи є обов'язковим проведення експертної оцінки для усіх угод купівлі-продажу нерухомості?

При здійсненні угоди купівлі-продажу встановлення ринкової вартості нерухомості вимагає податкове законодавство для правильного нарахування суми податку. Тому фізичним особам проведення оцінки майна при правочинах з нерухомістю є обов'язковим.  Виключення становлять угоди купівлі-продажу нерухомості між юридичними особами,  в цьому випадку проводити оцінку не потрібно.

 

Чи потрібно проводити оцінку, якщо купівля-продаж нерухомості відбувається між родичами.

Потрібно, якщо мова йде саме про продаж. А дарування нерухомості членам сім'ї першого ступеня спорідненості обкладається податком за нульовою ставкою. До цих членів сім'ї відносять батька, матір, чоловіка, дружину і дітей (в тому числі усиновлених).

 

Як краще оформити перехід власності між родичами через договір купівлі-продажу чи дарування?

Для родичів краще робити дарування. Це коректніше відобразить даний процес. Угода купівлі-продажу проводиться, якщо є суперечки з нерухомістю або справді відбувається продаж. Тут варто зазначити, що витребувати придбане майно значно важче, ніж отримане у дарунок, адже відплатний договір надає більші гарантії особі, яка купила об'єкт нерухомості.

 

Чи потрібна згода усіх власників нерухомості, якщо один з них вирішив продати або подарувати свою частину?

Згода усіх власників потрібна лише при укладанні договору купівлі-продажу одного з них. Зумовлено це тим, що співвласники мають право першого викупу. Якщо мова йде про дарування майна або передачі його через заповіт, то необхідності в такій згоді немає.

 

Якщо купівля нерухомості проводиться на первинному ринку і будинок вже зведений, але забудовник ще не прийняв у власність квартири, які він продає. Чи потрібно в такому випадку робити оцінку нерухомості?

В даному випадку оцінка не є потрібною. Право власності на нерухоме майно виникає з моменту державної реєстрації цього об'єкту, а не з моменту здачі його в експлуатацію. Поки нерухомість ні за ким не зареєстрована, доти її юридично немає як об'єкту нерухомості. В даній ситуації укладаються договори участі у фонді фінансування будівництва, продажу майнових прав тощо, які не вимагають оцінювання і вартість нерухомості є предметом домовленості.

 

Якими нормами регулюється діяльність оцінювачів та оцінка об'єктів нерухомості?

Процедура оцінки майна врегульована наказом Фонду державного майна України. Він же надає оцінювачам відповідний сертифікат, що дозволяє проводити оцінку для цілей укладання угод з нерухомістю. Інформацію про наявність в оцінювача відповідних документів та термін їх дії можна перевірити в реєстрі на сайті Фонду держмайна

Також з липня 2018 р. почала діяти електронна база звітів про оцінку, до якої вносяться всі звіти. В цій базі Фонд державного майна намагається робити вплив на результати оцінки, здійснюючи погодження звітів. Тому, якщо є підозра на занижену оцінку, звіт може не пройти дане погодження.

 

Чи повинна вартість нерухомості, зазначена у договорі купівлі-продажу, обов'язково відповідати вартості, яку встановив оцінювач?

Лише продавець і покупець визначає вартість нерухомості. Ціна, вказана в договорі, може бути меншою. При цьому податок буде нараховуватись із суми, яку занесено в оцінку. Але якщо вартість угоди, прописа в договорі, є вищою ніж вказаною оцінювачем у звіті, податок нараховуватиметься і сплачуватися з більшої суми.

Це спричинене тим, що в процесі оподаткування доходу від продажу об’єктів нерухомого майна здійснюють порівняння ціни та оціночної вартості. Ціллю такого порівняння є встановлення бази оподаткування на дохід фізичної особи від продажу нерухомого майна. Тобто, якщо є перевищення ціни, яка вказана у договорі купівлі-продажу, оціночна вартість застосовується як база оподаткування. Проте, оцінка потрібна для коректної сплати податків  і ніхто не може обмежити людей у тому, аби вартість продажу нерухомості була договірна.

 

Які документи потрібні для проведення оцінки житлової нерухомості:

свідоцтво про власність

Договір купівлі-продажу, міни, дарування чи свідоцтво на квартиру (домоволодіння)

Технічний паспорт БТІ на нерухомість

Паспорт та ідентифікаційний код власника нерухомості

Додатковий перелік документів для оцінки домоволодіння:

  • договір оренди землі або державний акт (свідоцтво) про право власності на землю;
  • витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (за наявності);
  • витяг з ДЗК (за наявності)

Всі документи передаються оцінювачу у вигляді копій. Наведений перелік необхідних документів носить довідковий характер і може бути скоригований після детального вивчення завдання на незалежну оцінку житла.

Для оцінки об’єкта комерційної нерухомості необхідні наступні документи (копії):

  • документ, що посвідчує право власності на майно;
  • технічний паспорт на нерухомість;
  • документи, що посвідчують правовий статус землі, на якій розташована нерухомість (договір оренди землі, акт постійного користування чи державний акт(свідоцтво) про власність на землю);
  • довідка про балансову вартість майна дату оцінки (для юридичних осіб).

Де замовити послугу з оцінки нерухомості при купівлі-продажу?

Наша оціночна компанія "Експерт ІН" має в своєму штаті висококваліфікованих експертів, які здійснюють оцінку протягом багатьох років. Тому, звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що оцінка буде проведена в обумовлені терміни і її якість відповідатиме усім вимогам нормативно-правових актів. А звіт про оцінку, виконаний нашими експертами, є офіційним документом, який має юридичну силу, тому підійде для всіх потреб, включаючи послуги нотаріуса та для державних установ.

Більш детально дізнатися про оцінку нерухомості можна зателефонувавши за номером телефону
+38 (067) 232-20-22 або перейшовши на сторінку з повною інформацією про дану послугу - оцінка нерухомості

Переваги компанії "Експерт ІН"

БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Наші експерти дадуть відповідь на будь-яке ваше питання. Всі консультації, проведені в процесі оцінки вашого майна, надаватимуться безкоштовно.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ

Фахівці компанії "Експерт ІН" мають багаторічний досвід в галузі оцінки та готові виконувати найскладніші завдання. Ми проводимо кілька тисяч оцінок на рік різного майна по всій Україні.

ЕКОНОМІЯ ЧАСУ

Використання непрофесійного експертного висновку може створити для Вас проблеми в майбутньому. Замовляючи послугу в нас, Ви не витрачатимете свій час на судові розгляди та будете впевненні, що Звіт про оцінку виготовлений у відповідності до законодавства.

ДЕМОКРАТИЧНІ ЦІНИ

Ми працюємо над тим, щоб ви могли отримувати від нас послугу високої якості, витрачаючи на це прийнятні кошти.

РОБОТА ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Наша компанія має структурні підрозділи в усіх обласних центрах України, щоб Ви могли замовити оцінку і у своєму місті

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ

Ми піклуємося про охорону особистих даних наших клієнтів, тому укладаємо офіційний договір з умовою повної конфіденційності усієї отриманої для оцінки інформації.

5
Коментарі

  Підписатися  
новіші старіші найбільш підтримувані
Повідомити
Тарас Колодій

В спадок від дідуся мені залишилась квартира. Вирішив її продати, тому звернувся в оціночну компанію Експерт ІН. Мені її порадив хороший знайомий, який також кілька років тому продавав житло. Спочатку поспілкувався з менеджером з приводу їх послуг. На всі свої питання я отримав вичерпні відповіді, отже домовились про оцінку. Через два дні звіт був готовий. Вартість квартири по звіту мене влаштувала. Їхніми послугами я задоволений.

Дмитрий Петрович

Добрый день!
Хочется поблагодарить ваш коллектив за отличную работу!
Вы профессионалы своего дела! Желаю вам и в дальнейшем успехов и всего хорошего!

Ірина Василівна

З тих до кого зверталася, Експерт ІН єдині, хто зміг сказати і обгрунтувати реальну вартість мого будинку для того, щоб я знала за скільки його можна продати і не продешевити. Будинок продала за 2.5 місяці. Ціна – супер! Тому особисто я рекомендую цю компанію для всіх, кому потрібна оцінка нерухомості.

Олег Житомир

Оцінку зробили якісно і оперативно. Спеціаліст врахував мої побажання і вимоги. Що цікаво, в моєму випадку Нова пошта доставляла звіт довше, ніж робилася сама оцінка )

Николай

Нужна была экспертная оценка недвижимости, нотариус принял отчет об оценке квартиры без проблем!