нерухомість

Що потрібно знати про оцінку нерухомості при купівлі-продажу

Оприлюднено

Як відомо, в Україні під час продажу нерухомого майна необхідно провести оцінку нерухомості незалежним експертом. Та в даній ситуації є багато незрозумілих нюансів, тому спробуємо відповісти на найважливіші питання, які турбують багатьох українців.

Також в нас можна замовити оцінку нерухомості при купівлі-продажу

Чи є обов'язковим проведення експертної оцінки для усіх угод купівлі-продажу нерухомості?

При здійсненні угоди купівлі-продажу встановлення ринкової вартості нерухомості вимагає податкове законодавство для правильного нарахування суми податку. Тому для фізичних осіб проведення оцінки майна при правочинах з нерухомістю є обов'язковим.  Виключенням є купівля-продаж нерухомості між юридичними особами,  в цьому випадку проводити оцінку не потрібно.

 

Чи потрібно проводити оцінку, якщо купівля-продаж нерухомості відбувається між родичами.

Потрібно, якщо мова йде саме про продаж. А дарування нерухомості членам сім'ї першого ступеня спорідненості обкладається податком за нульовою ставкою. До цих членів сім'ї відносять батька, матір, чоловіка, дружину і дітей (в тому числі усиновлених).

 

Як краще оформити перехід власності між родичами через договір купівлі-продажу чи дарування?

Для родичів краще робити дарування. Це коректніше відобразить даний процес. Угода купівлі-продажу проводиться, якщо є суперечки з нерухомістю або справді відбувається продаж. Тут варто зазначити, що витребувати придбане майно значно важче, ніж отримане у дарунок, адже відплатний договір надає більші гарантії особі, яка купила об'єкт нерухомості.

 

Чи потрібна згода усіх власників нерухомості, якщо один з них вирішив продати або подарувати свою частину?

Згода усіх власників потрібна лише при укладанні договору купівлі-продажу одного з них. Зумовлено це тим, що співвласники мають право першого викупу. Якщо мова йде про дарування майна або передачі його через заповіт, то необхідності в такій згоді немає.

 

Якщо купівля нерухомості проводиться на первинному ринку і будинок вже зведений, але забудовник ще не прийняв у власність квартири, які він продає. Чи потрібно в такому випадку робити оцінку нерухомості?

В даному випадку оцінка не є потрібною. Право власності на нерухоме майно виникає з моменту державної реєстрації цього об'єкту, а не з моменту здачі його в експлуатацію. Поки нерухомість ні за ким не зареєстрована, доти її юридично немає як об'єкту нерухомості. В даній ситуації укладаються договори участі у фонді фінансування будівництва, продажу майнових прав тощо, які не вимагають оцінювання і вартість нерухомості є предметом домовленості.

 

Якими нормами регулюється діяльність оцінщиків та оцінка об'єктів нерухомості?

Процедура оцінки майна врегульована наказом Фонду державного майна України. Він же надає оцінщикам відповідний сертифікат, що дозволяє проводити оцінку для цілей укладання угод з нерухомістю. Інформацію про наявність в оцінщика відповідних документів та термін їх дії можна перевірити в реєстрі на сайті Фонду держмайна

Також з липня 2018 р. почала діяти електронна база звітів про оцінку, до якої вносяться всі звіти. В цій базі Фонд державного майна намагається робити вплив на результати оцінки, здійснюючи погодження звітів. Тому, якщо є підозра на занижену оцінку, звіт може не пройти дане погодження.

 

Чи повинна вартість нерухомості, зазначена у договорі купівлі-продажу, обов'язково відповідати вартості, яку встановив оцінювач?

Лише продавець і покупець визначає вартість нерухомості. Ціна, вказана в договорі, може бути меншою. При цьому податок буде нараховуватись із суми, яку занесено в оцінку. Але якщо вартість угоди, прописа в договорі, є вищою ніж вказаною оцінщиком у звіті, податок нараховуватиметься і сплачуватися з більшої суми.

Це спричинене тим, що в процесі оподаткування доходу від продажу об’єктів нерухомого майна здійснюють порівняння ціни та оціночної вартості. Ціллю такого порівняння є встановлення бази оподаткування на дохід фізичної особи від продажу нерухомого майна. Тобто, якщо є перевищення ціни, яка вказана у договорі купівлі-продажу, оціночна вартість застосовується як база оподаткування. Проте, оцінка потрібна для коректної сплати податків  і ніхто не може обмежити людей у тому, аби вартість продажу нерухомості була договірна.

Де замовити послугу з оцінки нерухомості при купівлі-продажу?

Наша оціночна компанія "Expert IN" має в своєму штаті висококваліфікованих експертів, які здійснюють оцінку протягом багатьох років. Тому, звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що оцінка буде проведена в обумовлені терміни і її якість відповідатиме усім вимогам нормативно-правових актів. А звіт про оцінку, виконаний нашими експертами, є офіційним документом, який має юридичну силу, тому підійде для всіх потреб, включаючи послуги нотаріуса та для державних установ.

Більш детально дізнатися про оцінку нерухомості можна зателефонувавши за номерами телефонів, що подані нижче, або перейшовши на сторінку з повною інформацією про дану послугу - оцінка нерухомості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *